OMLET S BUKOVAČAMA

POTREBNE NAMIRNICE:  

  • 200 g gljiva bukovača  
  • 1 glavica luka  
  • 6 jaja 
  • 1 vezica perššina  
  • 2 lice ribanog parmezana 
  • 1 lica maslaca
  • sol
  • papar

PRIPREMA: Gljive očistite, operite i krupnije narežite. Luk ogulite, nasjeckajte i propirjajte na lici maslaca. Dodajte bukovače, promiješajte i dalje pirjajte. Kad gljive omekššaju i voda ispari posolite i popaprite, uspite sjeckani perššin i dodajte jošš kockice maslaca pa maknite s vatre. Za omlete razmutite cijela jaja s 3 žumanjka, dodajte ribani sir, malo soli i papra i na kraju čvrsti snijeg od 3 bjelanjka. U masu dodajte bukovaču pa ispecite na maslacu 4 omleta. Skliznite ih na tople tanjure i poslužite odmah. Ako uz ovako pripremljene omlete pripremite i neku juhu i poslužite odgovarajuću salatu, imat ćete ukusan, hranjiv i potpun objed.

  • Pregleda: 713