JUHA OD BUKOVAČA

POTREBNE NAMIRNICE:  

  • 300 g gljiva bukovača  
  • 1 glavica luka 
  • 2 žlice ulja  
  • ½ čaše kiselog vrhnja 
  • 1 lica mljevenih žitarica 
  • 1 lica mljevene slatke paprike 
  • sol 
  • papar 

PRIPREMA: Bukovače očistite, operite pod mlazom hladne vode i osuššite na kuhinjskom papiru. Dok se gljive sušše očistite luk, sitno ga nasjeckate i u zdjeli propirjajte na ulju sa žlicom vode dok ne postakli. Bukovače narežite na tanke plošške i dodajte u pirjani luk. Promiješšajte, posolite, popaprite po ukusu i pirjajte dok voda ne ispari. Pospite mljevenom crvenom paprikom, dolijte litru vode, poklopite i kuhajte juhu na tihoj vatri oko pola sata. Žlicu mljevenih žitarica razmutite hladnom vodom pa ulijte u juhu, promiješšajte i kratko prokuhajte. Maknite s vatre i ostavite na vrućoj ploči da juha malo odstoji. Ovako pripremljenu juhu možete ponuditi istu ili u njoj zakuhati okruglice od braššna ili krupice.

  • Pregleda: 466